Absolvējot augstskolu, absolventi jūtas pavisam pieauguši un ir gatavi iekarot visu pasauli. Ar mantiju un cepurīti ir saistītas lielas nākotnes cerības.

Pirmās mācību iestādes radās klosteros, līdz ar to studenti pārņēma īpašo mūku ģērbšanās stilu. Pagājušā gadsimta vidū sutānā ar kapuci ģērbās ne tikai studenti, kas absolvēja augstskolu, bet arī akadēmiķi. Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, demonstranti uzskatīja, ka mantijas valkāšana ir pārāk pompoza, līdz ar to, tajā laikā nepastāvēja stingrs absolvēšanas apģērba protokols. Bet, ar laiku mantija kļuva par akadēmisko sasniegumu simbolu.

Antīkajā laikā pēdējā kursa studenti ģērbās ļoti dažādi, atkarībā no to sociālā stāvokļa: muižnieku atvases vilka izsmalcinātas krāsainas mantijas ar rotājumiem, bet vienkāršas kārtas studenti – parastu melnu mantiju.

Pēc vēstures datiem, ar cepurītēm tika aizstātas mantiju kapuces. Tomēr, citi vēl turpināja valkāt kapuces kā vieduma, nošķirtības un cieņas simbolu. Šo simbolu pārņēma arī augstskolu studiju noslēguma ceremonijās.

Mūsdienās studenti velk izsmalcinātas un glītas mantijas ar dažādās krāsās apkaklēm, kas simbolizē iegūto zinātnisko grādu.

Tradīcija, kad cepurītes pušķis tiek pārnests no labās puses uz kreiso, nāk no tiem laikiem, kad absolvēšanas ceremonija norisinājās ārpus kolēģijas vai universitātes telpām. Cepurītes pušķi nebija iespējams noturēt vienā pozīcijā dažādu laika apstākļu dēļ, piemēram, vējā. Ar laiku, ceremonijas tika „modernizētas”, bet senā cepures pušķa pārnešanas tradīcija saglabājās. Šodien, cepurītes pušķis tiek pārnests no labās puses uz kreiso un tas var būt rotāts ar dažādiem dekoriem, atkarībā no skolas un akadēmiskiem sasniegumiem. Glauna mantija ar cepurīti diplomu pasniegšanas ceremonijā radu un draugu klātbūtnē, tas ir ievērojams notikums katra absolventa dzīvē. Mantija un cepurīte simbolizē ne tikai studenta sasniegumus, bet arī jaunas dzīves etapa sākumu.

Mirklis, kad šķiet, ka viss ir iespējams, vienlaicīgi ir gan priecīgs, gan arī nedaudz skumjš, jo aizver vienu, bet paver citu, pavisam jaunu dzīves lappusi, pilnu ar jauniem un nezināmiem ceļiem.